5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 640*480 AA057VF14
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Mitsubishi
Model Number : AA057VF14
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : AA057VF14
Diagonal Size : 5.7"
Resolution : 640(RGB)×480, VGA 141PPI
Active Area : 115.2(W)×86.4(H) mm
Bezel Opening : 119.2(W)×90.4(H) mm
Outline Size : 135(H)×104.6(V) ×9.35(D) mm
Luminance : 1300 cd/m² (Typ.)
Weight : 165g (Typ.)
Designed For : Industrial / Outdoor High Brightness
Interface Type : CMOS (1 ch, 6-bit) Connector
Contact Now
AA057VF14 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA057VF14
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA057VF14
Diagonal Size 5.7 inch
type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format 640(RGB)×480 [VGA] 141PPI
Configuration RGB Vertical Stripe
Active Area 115.2(H)×86.4(V) mm
Outline Dim. 135(H)×104.6(V) ×9.35(D) mm
Bezel Area 119.2(H)×90.4(V) mm
Treatment Clear, Hard coating (3H)
Luminance 1300 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 600:1 (Typ.) (TM)
View Direction 6 o'clock
Response Time 5/20 (Typ.)(Tr/Td)
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Operating Mode TN, Normally White, Transmissive
Support Color 262K 50% NTSC
Light Source WLED , 100K hours , With LED Driver
Weight 165g (Typ.)
Frame Rate 60Hz
Touch Panel Without
Power Supply 3.3V (Typ.)
Environment
Operating Temperature: -30 ~ 80 °C ; Storage Temperature: -30 ~ 80 °C
AA057VF14 LCD Panel Shipping and Package :
AA057VF14 LCD Screen Shipping Time:
AA057VF14 LCD Screen Returns:
AA057VF14 LCD Screen Reminder:
AA057VF14 LCD Panel FAQ :
Q: If I place order now,when will you ship the goods of AA057VF14 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: How to make payment of AA057VF14 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of AA057VF14 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of AA057VF14 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Quality 5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 640*480 AA057VF14 for sale
5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 640*480 AA057VF14 Images