5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 320*240 AA057QD01--T1
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Mitsubishi
Model Number : AA057QD01--T1
Place of Origin : China
MOQ : 2 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : AA057QD01--T1
Diagonal Size : 5.7"
Resolution : 320(RGB)×240, QVGA 70PPI
Active Area : 115.2(W)×86.4(H) mm
Outline Size : 144 × 104.6 × 10.9 (H×V×D)
Bezel Opening : 119.2(W)×90.4(H) mm
Touchscreen : 4-wire Resistive Touch
Weight : 200g (Typ.)
Designed For : Industrial
Signal Interface : CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins Connector
Contact Now
AA057QD01--T1 LCD Panel Product details :
Mitsubishi LCD SCREEN AA057QD01--T1
manufacturer Mitsubishi
Model Name AA057QD01--T1
Panel Size 5.7"
Panel Type a-Si TFT-LCD , LCM
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Display Area 115.2(W)×86.4(H) mm
Outline Size 144(W)×104.6(H) mm
Surface Antiglare, Hard coating (2H)
Brightness 360 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio 760:1 (Typ.) (TM)
Viewing Angle 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Best View on 12 o'clock
Response Time 8/22 (Typ.)(Tr/Td)
Display Colors 262K 50% NTSC
Lamp Type WLED , 100K hours , With LED Driver
Frequency 60Hz
Weight 200g (Typ.)
AA057QD01--T1 LCD Screen Notice:
To ensure prompt delivery, please provide us with your accurate contact details.
AA057QD01--T1 LCD Panel Shipping and Package :
AA057QD01--T1 LCD Screen International Orders:
International orders may experience extended delivery times due to customs processing delays.
AA057QD01--T1 LCD Screen About Item and Shipping Price:
AA057QD01--T1 LCD Panel FAQ :
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
Q: If I place order now,when will you ship the goods of AA057QD01--T1 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of AA057QD01--T1 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long will I receive my goods AA057QD01--T1 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Quality 5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 320*240 AA057QD01--T1 for sale
5.7 inch Lcd Panel Display Module Resolution 320*240 AA057QD01--T1 Images