LQ043T1DH06 4.3 inch TFT LCD Screen Panel Display
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : TIANMA
Model Number : TL050VYXP03
Place of Origin : China
MOQ : 1 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : TL050VYXP03
Diagonal Size : 5.0"
Panel Type : LTPS TFT-LCD, CELL, Full Cell
Resolution : 1080(RGB)×1920, FHD 443PPI
Pixel Format : RGB Vertical Stripe
Active Area : 61.884(W)×110.016(H) mm
Application : Mobile Phone
Light Source : No B/L
Operating Mode : SFT, Normally Black, Transmissive
Plate Thickness : 0.15+0.15 mm
Contact Now
LQ043T1DH06 LCD Panel Product details :
Brand Sharp
Model P/N LQ043T1DH06
Diagonal Size 4.3"
Panel Type a-Si TFT-LCD, LCM
Resolution 480(RGB)×272, WQVGA 128PPI
Active Area 95.04(W)×53.856(H) mm
Bezel Opening -
Viewing Angle -
Display Mode TN, Normally White
Best View on -
Response Time -
Display Colors 262K
Lamp Type WLED
Frequency -
Touch Screen 4-wire Resistive Touch
Panel Weight -
Application Portable Navigation,MP3 PMP
Signal Interface TTLFPC
LQ043T1DH06 LCD Screen Pre-Order Information :
LQ043T1DH06 LCD Panel Shipping and Package :
LQ043T1DH06 LCD Screen Shipping Information :
LQ043T1DH06 LCD Screen Service :
LQ043T1DH06 LCD Panel FAQ :
Q: Can You declare my order of LQ043T1DH06 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: How long will I receive my goods LQ043T1DH06 ?
A: Generally speaking ,It will take 3-8days to your hand by DHL/FEDEX/UPS/TNT.
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LQ043T1DH06 ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can I pay my order of LQ043T1DH06 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Quality LQ043T1DH06 4.3 inch TFT LCD Screen Panel Display for sale
LQ043T1DH06 4.3 inch TFT LCD Screen Panel Display Images