Model Number : LTA159B870F
Place of Origin : China
MOQ : 1 pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : LTA159B870F
Diagonal Size : 15.9"
Resolution : 1280(RGB)×645 90PPI
Pixel Format : RGB Vertical Stripe
Active Area : 360.96(W)×181.89(H) mm
Luminance : 325 cd/m² (Typ.)
Contrast Ratio : 600:1 (Typ.) (TM)
Work Mode : TN, Normally White, Transmissive
Used for : Gaming
LTA159B870F 15.9 inch 325 cd/m2 lcd display panel LCD Module
LTA159B870F LCD Panel Product details :
| Brand | Toshiba Matsushita |
| Model P/N | LTA159B870F |
| Diagonal Size | 15.9" |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD, LCM |
| Bezel Opening | - |
| Outline Size | 399.5(W)×207.5(H)×22.5(D) mm |
| Brightness | 325 cd/m² (Typ.) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) |
| Best View on | - |
| Display Colors | 16.2M |
| Frequency | - |
| Weight | 1.30Kgs |
| Surface | Antiglare |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Response Time | 16 (Typ.)(Tr+Td) |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL, Without Driver |
| Touch Screen | Without |
| Application | Gaming |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit), 20 pinsConnector |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
| Environment | Operating Temp.: -10 ~ 70 °C ;Storage Temp.: -20 ~ 70 °C |
LTA159B870F LCD Panel Shipping and Package :
LTA159B870F LCD Panel FAQ :
Q: How to make payment of LTA159B870F ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Can you give me a discount if I need a large quantity of LTA159B870F ?
A: Of course!If you make a large order, we will give you a discount.
Q: Can You declare my order of LTA159B870F to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Q: Can I pay my order of LTA159B870F via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
LTA159B870F 15.9 inch 325 cd/m2 lcd display panel LCD Module Images |