TM062RYH01 LCD Screen Display 6.2 inch LCD Modules
Shenzhen Yongsheng Innovation Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : TIANMA
Model Number : TM062RYH01
Place of Origin : China
MOQ : 10pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Model Name : TM062RYH01
Diagonal Size : 6.2"
Resolution : 800(RGB)×480, WVGA 150PPI
Used for : Automotive Display、Digital Photo Frame、Portable DVD Player
Active Area : 137.4(W)×77.28(H) mm
Outline (mm) : 146.3(W)×86.38(H)×1(D) mm
Viewing angle : 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10)
Driver IC : COGSuggest 1 source + 1 gate chips
Environment : Operating Temp.: -20 ~ 70 °C ;Storage Temp.: -30 ~ 80 °C
Lamp Type : No B/L
Contact Now
TM062RYH01 LCD Panel Product details :
Brand TIANMA
Model P/N TM062RYH01
Diagonal Size 6.2"
Panel Type a-Si TFT-LCD, CELL, Full Cell
Pixel Format RGB Vertical Stripe
Bezel Opening -
Outline Size 146.3(W)×86.38(H)×1(D) mm
Brightness 0 cd/m²
Best View on 12 o'clock
Glass Depth 0.50+0.50 mm
Display Colors 16.7M 50%NTSC
Frequency -
Weight TBD
Surface Without Polarizer
Contrast Ratio 500:1 (Typ.) (TM)
Display Mode TN, Normally White, Transmissive
Response Time 20 (Typ.)(Tr+Td)
Transmissivity 4.6% (Typ.)(with Polarizer)
Lamp Type No B/L
Touch Screen Without
Application Automotive Display,Digital Photo Frame,Portable DVD Player
TM062RYH01 LCD Screen Note:
TM062RYH01 LCD Screen About Company:
TM062RYH01 LCD Panel Shipping and Package :
TM062RYH01 LCD Screen Return and Warranty:
TM062RYH01 LCD Screen FAQ:
Q: How to make payment of TM062RYH01 ?
A: We accept T/T , Paypal , western union .
Q: Do you accept sample orders of TM062RYH01 ?
A: Of course!sample order is welcome !
Q: Can I pay my order of TM062RYH01 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: Can You declare my order of TM062RYH01 to a lower price in commercial invoice for customs ?
A: Yes , we can . pls inform us before shipping .
Quality TM062RYH01 LCD Screen Display 6.2 inch LCD Modules for sale
TM062RYH01 LCD Screen Display 6.2 inch LCD Modules Images