Model Number : AA022QH05
Place of Origin : China
MOQ : 10pcs
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union
Supply Ability : 100000 Unit/Units per Month
Delivery Time : 7 Days
Packaging Details : Original packaging/conventional packaging box
Panel Model : AA022QH05
Panel Size : 2.2"
Resolution : 240(RGB)×320, QVGA 180PPI
Active Area : 33.84(W)×45.12(H) mm
Outline Dim. : 39.8(H)×56.9(V)×3.1(D) mm
Treatment : Clear, Hard coating (2H)
Operating Mode : TN, Normally White, Transmissive
Weight : 13.0g (Typ.)
Designed For : Handheld & PDA
Interface Type : CPU , 40 pins FPC
AA022QH05 LCD Display Screen 2.2 inch 240*320 resolution LCD Panel Module
AA022QH05 Product details :
| Mitsubishi LCD SCREEN AA022QH05 | |
|---|---|
| manufacturer | Mitsubishi |
| Model Name | AA022QH05 |
| Panel Size | 2.2 inch |
| Type | a-Si TFT-LCD , LCM |
| Pixel Format | 240(RGB)×320 [QVGA] 180PPI |
| Active Area | 33.84(H)×45.12(V) mm |
| Outline Dim. | 39.8(H)×56.9(V) mm |
| Bezel Area | - |
| Luminance | 200 cd/m² (Typ.) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) (TM) |
| View Direction | 12 o'clock |
| Response Time | 10/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/70/50 (Typ.)(CR≥10) |
| Support Color | 65K 73% NTSC |
| Weight | 13.0g (Typ.) |
| Application | Handheld & PDA |
| Signal Interface | CPU , 40 pins FPC |
| Input Voltage | 3.0/1.8V (Typ.)(VCC/VCCIO) |
AA022QH05 Product Description:
AA022QH05 Contact us:
AA022QH05 Payment Methods :
We accept T/T, West Union, PayPal , Escrow payment .
AA022QH05 About Shipping:
we will test them strictly before shipping.
AA022QH05 Refound or Replacement:
AA022QH05 FAQ:
Q: If I place order now,when will you ship the goods of AA022QH05 ?
A: The order will be shipped within 2-3 working days after received your payment.
Q: Can I pay my order of AA022QH05 via credit card ?
A: Yes!you can use your credit card through your Paypal account.
Q: How long is the warranty ?
A: We offer 90days warranty .
AA022QH05 Shippment & Packing
AA022QH05 LCD Display Screen 2.2 inch 240*320 resolution LCD Panel Module Images |